Yurt Dışı Emeklilik ve SSK BİLGİ BAĞKUR Uzmanı
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

H U K U K B Ü R O M U Z

İŞ VE SOSYAL GÜVENLİK HUKUKU
YURT DIŞI EMEKLİLİK
TENFİZ ( Tanıma )
GAYRİMENKUL
KİRA - TAHLİYE
İŞÇİ ALACAKLARI
ŞİRKET

DAVALARINIZ İÇİN 
HUKUK BÜROMUZU
ARAYINIZ.
 
Av.Neşat DİNER
0232 / 446 34 48
0232 / 483 30 09
0544 / 483 30 09
0532 / 392 25 62

BİR İLKİ BAŞARDIK

Yurt Dışı Emeklilik ve Sosyal Güvenlik Uzmanı Fuat TÜTÜNCÜOĞLU'nun
Değerli müşterileri artık işleri ile ilgili ( Mahkeme ve Emeklilik durumlarını ) 
telefon ve mail ile değil Hazırlanmakta olan
yurtdisiemeklilikuzmani.
com
sitemize girerek,verilecek olan şifre ile kendileri görebilecektir.
Bu ... ! Sosyal Güvenlik Alanında TÜRKİYEDE BİR İLK olacaktır.
Bizlere güvenen Tüm Yurttaşlarımıza,Dostlarımıza Teşekkür ederim.
 
Saygılarımla
 
Fuat TÜTÜNCÜOĞLU
Yurt Dışı Emeklilik ve Sosyal Güvenlik Uzmanı
 
0232/4463448-4833009
www.fuattutuncuoglu.com

FUAT TÜTÜNCÜOĞLU

FUAT TÜTÜNCÜOĞLU
YÖNETİMİNDE OKUL TADINDA
BİRE BİR UYGULAMALI EĞİTİM
2019 YILI SOSYAL GÜVENLİK
UZMANLARININ
YILI OLACAK

EN ÇOK OKUNANLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama

BUGÜN

GURBETÇİLERİMİZE SON UYARI VE KOPYA

GURBETÇİLERİMİZE SON UYARI VE KOPYA

Tarih 08 Temmuz 2014, 15:16 Editör FUAT TÜTÜNCÜOĞLU

GURBETÇİLERİMİZE SON UYARI VE KOPYA

GURBETÇİLERİMİZE SON UYARI VE KOPYA

Çıkması beklenen TORBA YASA’da gurbetçilerimize hazırlanan Tuzağı hemen hemen tüm gurbetçilerimiz bilmektedir.

3201 Sayılı yasayı iptal etmeyi Siyasi Rizk olarak gören zihniyet Torba yasa ile maaşlar üzerinde oynama yapmakta ve günümüz koşullarında 1200 TL.yerine 700 TL. emekli maaşı vermeyi tezgahlamaktadır.

O nedenle bugünlerde zorunlu sebeplerinden dolayı Ülkemize gelemeyen Gurbetçilerimize ufak bir Tiyo ( kopya ) vermek istiyorum.

1- Elinizde mevcut bulunan Y.Dışı çalışmalarınızı gösterir belge ile hemen bağlı bulunduğunuz Konsolosluk kanalı ile SGK ya müracaat ediniz.

2- Örneğin 1984 tarihinde bu yana çalışıyor ve 5000 gün ile emekli olabiliyor iseniz 1984 ile 1994 tarihleri arasını hemen borçlanma talebinde bulununuz.

3- Bu borçlanma talebiniz eğer Ülkemizde daha önce SSK nız yada Emekli sandığı çalışmanız yok ise Bağ-Kur olarak kabul edilecektir.Varsın Bağ-Kurdan borçlandırsınlar.

4- Daha sonra Ülkemize geldiğinizde gerçek anlamda 3-5 gün SSK (4/a) lı olarak çalışın ve daha sonra 1994 tarihinden sonraki günleriniz ile ilgili Borçlanma talebinde bulunun.

5- Bu en son borçlanma talebiniz SSK (4/a) lı olarak değerlendirilecektir.

Bunları yapmamanız ve Torba yasa sonrası müracaat etmeniz halinde mağdur olacağınız bilin.

ALMANYADA DOĞUM YAPAN ANNELER


Almanya’da hükümetin çıkardığı yeni Emeklilik Yasası, Türkiye’de de binlerce kadına emekli aylığı bağlanmasına yol açacak.

Yeni yasa, 1992 yılından önce dünyaya gelen çocuk başına 2 yıl prim ödenmesini öngördüğünden, 3 çocuk sahibi kadınlar doğrudan emeklilik hakkını elde edecek.

Yani hiç çalışmayan bir anne, çocukları sayesinde emekli olabilecek.

Almanya’daki yeni Emeklilik Yasası bir zamanlar Almanya’da yaşayıp Türkiye’ye dönen annelere emekli aylığı alma hakkı tanıyor.

Şartları yerine getiren annelere iki çocuk için 120, üç çocuk içinse 170 Euro ödenecek Eğer yıllar önce Türkiye’ye kesin dönüş yaptıysanız, buna rağmen emekli aylığı alma hakkına sahipsiniz.

Bunun için gereken şartlar gayet basit. Hiç çalışmadıysanız, Almanya’da üç çocuk dünyaya getirip büyütmüş olmanız gerekiyor.

Almanya ülke dışında yaşayanlara geriye dönük prim ödeme imkanı tanımadığından, ancak üç veya daha fazla çocuk sahibi kadınlar emekli olabilir.

Almanyada birkaç yıl önce geriye dönük eksik dönemleri borçlanmak suretiyle emeklilik hakkı elde edilebiliyordu.

Ancak Almanya daha sonra bu yasayı değiştirdi ve “Almanya dışındakiler borçlanamaz“ hükmü getirdi. Yani geriye dönük prim ödemek mümkün.

Ancak bu ödemeyi yapabilmek için ya Almanya’da yaşamak ya da Alman vatandaşı olmak gerekiyor. Ancak zamanında Almanya’da çok kısa süreler de olsa çalışan annelerin işi daha kolay. 5 yıldan az bir süre çalıştığı için emeklilik hakkını elde edemeyen anneler, şimdi çocuk yetiştirme süresi ile bu hakka kavuşuyor.

Sadece bir yıl çalışan, ancak iki çocuğu olan bir kadın, emeklilik koşullarını yerine getirmiş oluyor. Çünkü çocuk başına verilen 2’şer yıl ile 4 yıl, eksik 1 yıl da çalışılan süre ile tamamlanıyor. Bilindiği gibi Almanya’da 1992 öncesi Almanya’da dünyaya gelen çocuklar için 1 yıl prim ödeniyor. 1992 sonrası çocuklar içinse bu süre 3 yıl. Yeni hükümet 1992 yılından önce doğan çocuklar için 1 yerine 2 yıl prim ödenmesini kararlaştırdı. Bu da özellikle Türk kadınlarına yarayacak. Örneğin sadece 1 yıl çalışması olan, ama 1992 öncesi iki çocuk doğuran bir kadın, emekli olabilmek ve aylık alabilmek için yeterli süreye sahip olacak.

 ESKİ YASA ile 1 ÇOCUK 1 YIL … 2 ÇOCUK 2 YIL … 3 ÇOCUK 3 YIL

 Bu tabloya göre hiç çalışmayan bir kadın, sadece çocuklarından ötürü emekli olamıyordu. Örneğin 3 çocuğu olan bir kadın çocuk yetiştirme sürelerini saydırsa dahi, emekli olabilmesi için 5 yıla ihtiyaç duyduğundan, en az da 2 yıl sigortalı çalışmış olması gerekiyordu.

YENİ YASA .. 1 ÇOCUK 2 YIL … 2 ÇOCUK 4 YIL … 3 ÇOCUK 6 YIL

Alman hükümetinin hazırladığı yeni yasaya göre 1992 yılından önce doğan çocuklar için 2’şer yıl prim verilecek. Bu da çalışmayan annelerin çok daha kolay emekli olmasına yol açacak. Üstteki örnekte olduğu gibi 3 çocuğu olan bir kadın, otomatikman 6 yıl emekli primi ödemiş olduğundan, emekli aylığı almaya hak kazanacak. Sadece 2 çocuğu olan bir kadın ise 1 yıl çalışmış olması halinde, emekli olup yaklaşık 120 euro emekli aylığı alabilecek.

Almanya çocuk yetiştirme süreniz beş yıla yetmiyorsa ülkemizde var olan sigorta sürelerinizi birleştirmek suretiyle de emekli olma hakkını elde etmeniz mümkün.

İyilikle ve Sosyal Güvenlikle Kalın

Bu haber 5155 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

YURT DIŞI EMEKLİLİK DANIŞMANLIĞI

TÜRKİYE DEN EMEKLİLİKTE ÖNEMLİ UYARI

TÜRKİYE DEN EMEKLİLİKTE ÖNEMLİ UYARI TÜRKİYE DEN EMEKLİLİKTE ÖNEMLİ UYARI

Yurt Dışı Borçlanma Yurt dışında çalışanların Türkiye’de emeklilik ve mavi kart sorunu

Yurt Dışı Borçlanma Yurt dışında çalışanların Türkiye’de emeklilik ve mavi kart sorunu Yurt Dışı Borçlanma VE Yurt dışında çalışanların Türkiye’de emeklilik ve mavi kart sorunu
YIL YAŞ VE GÜN İLE EMEKLİLİK13 Aralık 2016

E M E K L İ L E R İ M İ Z

Emeklilerimiz ile ilgili Görsel ve Bilgileri
www.fuattutuncuoglu.net
web adresimizden inceleyebilirsiniz.
Güveniniz için sonsuz Teşekkürler

Fuat TÜTÜNCÜOĞLU
Sosyal Güvenlik ve Emeklilik Uzmanı

ISTATISTIKPRATİK LİNKLER

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

ANKET

YURT DIŞI EMEKLİLİK İÇİN MÜRACAAT ETTİNİZ Mİ


Tüm Anketler

Almanyaya TEŞEKKÜRLER

Ofisimize göstermiş oldukları İLGİ ve GÜVEN için
GURBETÇİLERİMİZE
sonsuz teşekkürler

Fuat TÜTÜNCÜOĞLU
Yurtdışı Emeklilik ve Sosyal Güvenlik Uzmanı

FRANSAYA TEŞEKKÜRLER

Ofisimize göstermiş oldukları İLGİ ve GÜVEN için
GURBETÇİLERİMİZE
sonsuz teşekkürler

Fuat TÜTÜNCÜOĞLU
Yurtdışı Emeklilik ve Sosyal Güvenlik Uzmanı

Sayın Kullanıcı ve Ziyaretçimiz, www.sosyalguvenlikmusaviri.net sitemiz iş ve sosyal güvenlik konusunda , bilgilendirme amaçlı mevzuat, bilgi ve kültür platformudur. Web Sitemiz; 1 - Sitedeki bilgilerin kesinlik, doğruluk ve güvenilirliğini, kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayacağını garanti etmez. 2 - Sitede yer alan bilgilerin kullanılmasından doğan veya doğabilecek, dolaylı veya dolaysız zararlardan sorumlu değildir. 3 - Sitemizden linki verilen her türlü web sitesi, program, neşriyat, kitap, dergi ve bezerlerinin içeriğinden ve kullanımından doğacak/doğabilecek olumlu/olumsuz zararlardan sorumlu tutulamaz. Sitemizde yer alan yazı, makale, açıklama, bilgi ve içeriğin tüm hakları 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu doğrultusunda web sitemize aittir. Sitemizden herhangi bir şekilde kopyalama, alıntı yapılması, ticari amaçlı kullanılması, başka bir yerde yayınlanması yasaktır. Ancak web sitemiz kaynak gösterilmek kaydıyla, kısmen alıntı yapılarak başka yerde yayınlanabilir. Saygılarımla .. FUAT TÜTÜNCÜOĞLU - Yurt Dışı Emeklilik ve Sosyal Güvenlik Uzmanı
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi